Будинок з профільованого бруса своїми руками

01.06.2018

СтроімСвоіміРукамі.рф

Будуємо будинок, баню, гараж і облаштовуємо ділянку своїми руками.

You are here:

  • Home
  • хата
  • Будинок з профільованого бруса своїми руками

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Екологічність деревини і мікроклімат всередині будинку робить дерев’яні будинки дуже популярними. Дерево добре утримує тепло, прекрасно виглядає і не дорого коштує. В даний час проводиться декілька видів бруса.

види бруса

Звичайний брус виробляють на круглопилковому верстаті шляхом зрізання з колоди 2-4 частин. Потім брус сушиться в природних умовах або в сушильних камерах.

Клеєний брус виробляють шляхом склеювання висушених дощок. Потім отриманий матеріал обробляють на профілюючих або оциліндровочний верстатах. В результаті брус виходить дуже міцним, не розтріскується з часом, а будинок, побудований з клеєного бруса, практично не дає усадки. Мабуть, єдиним його недоліком є ​​висока ціна.

Самим недорогим і простим в монтажі є профільований брус. Профільований брус виготовляють з деревини хвойних порід дерева: сосни, ялини, модрини і кедра. На відміну від звичайного бруса, він має з одного боку паз (-и), а з протилежного боку шип (-и). Пази робляться для спрощення збірки будинку і більш щільного і якісного з’єднання. Решта дві сторони у нього стругані рівні, або закруглені під колоду, або мають невелику фаску.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Для побудови заміського будинку з профільованого бруса варто звернути увагу на його вологість. Найкраще придбати висушений брус з вологістю не довше 20%. З сухого матеріалу, простіше зводити стіни і його не поведе після складання. Після покупки будівельного матеріалу, щоб уникнути накопичення надмірної кількості вологи, не можна допускати тривалого терміну його зберігання, а відразу ж приступати до складання коробки будинку.

Якщо вирішено використовувати брус природної вологості, то краще за все купити матеріал який був заготовлений взимку, так як рух соку в цей період зупиняється, і в деревині немає надлишку вологості.

Проект будинку вибирається виходячи з особистих уявлень про те, яким має бути заміське житло, і, звичайно ж, з фінансових можливостей. Проект можна купити в відповідних фірмах або намалювати самому. Але в будь-якому випадку необхідно узгодити його з адміністрацією району, де планується будівництво будинку, і отримати всі необхідні дозволи. Після отримання дозволу необхідно звернутися на деревообробне підприємство, де виробляють профільований брус, і замовити відповідну проекту кількість будівельного матеріалу.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

А поки матеріал готується на виробництві, необхідно підготувати фундамент під майбутній заміський будинок. При покупці готового проекту будинку проблем з вибором типу фундаменту виникнути не повинно. А при самостійній розробці проекту необхідно прорахувати всі плюси і мінуси різних типів фундаменту. Найкращим типом фундаменту для будинку з цілорічним проживанням підійде стрічковий тип. Цей фундамент надійний, здатний витримати навантаження від двоповерхового будинку з бруса і при будівництві його своїми руками не так вже й доріг.

Отже, в першу чергу необхідно визначити місце на ділянці під будівництво та виконати розмітку. Будинки красиво виглядають, коли фундамент (цоколь) трохи виступає за стіну, з цього, кілочки необхідно забити на 5-10 см далі (зробити фундамент ширше), ніж розміри самого будинку. Звичайно ж, це спричинить додаткові витрати на бетон, але зате дасть не тільки красивий вигляд, але і рівномірний розподіл навантаження на фундамент від будинку. Внутрішня частина фундаменту так само повинна виступати за стіну. На внутрішній виступ в подальшому будуть спиратися статеві лаги. Наведемо простий приклад: під будинок з бруса шириною 150 мм необхідно залити фундамент шириною 300 мм, зовнішня частина якого буде виступати за стіну на 50 мм, а внутрішня на 100 мм.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Позначаємо периметр будинку, натягуючи мотузки між кілочками. Якщо будинок має внутрішні стіни з бруса такого розміру що і зовнішні, то і під них необхідно залити такою ж фундамент, як і основний. Викопується траншея шириною рівною ширині фундаменту і глибиною 70-80 см. Не варто копати широку траншею, в подальшому це може призвести до незручності установки опалубки, та й до простого перевитрати бетону. Під фундамент необхідно зробити піщану подушку. Для цього дно виритої траншеї засипають піском 15-20 см і добре ущільнюють трамбуванням або шляхом рясного проливання водою.

збірка опалубки

Опалубка являє собою дерев’яні щити, зібрані з обрізних або необрізних дощок товщиною 25 мм і шириною 150 мм. Достатня висота фундаменту від рівня землі становить три разом зібрані дошки, тобто 45 см. Економити і робити нижче фундамент для дерев’яного будинку не варто, так як в противному випадку нижні вінці зрубу будуть намокати від бризок падаючих крапель дощу і випарів від землі, а в весняно-зимовий період &# 8212; від танення снігу.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Після складання щитів, вони встановлюються на місце викопаної траншеї один навпроти одного і скріплюються між собою. У верхній частині щити кріпляться за допомогою бруска, який кладеться зверху на опалубку і прикручується одним саморізом до одного щита, іншим до іншого. В середині і внизу щити кріпляться між собою товстої дротом. Для цього кожен щит просверливается один навпроти одного в місці поперечного кріплення дощок, в отримані отвори вставляється товста в’язальний дріт, кінці якої скручується зовні між собою. Усередині опалубки між дротом вставляють товсту викрутку або довгий цвях і скручують між собою, контролюючи відстань між щитами бруском кондуктором. Після скручування дроту брусок кондуктор дістають, і виходить міцно скріплена опалубка, яка не вимагає бічних підпірних кілочків. Після установки всіх щитів і збірки опалубки необхідно проконтролювати її горизонтальність за допомогою лазерного або водяного рівня.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Думка фахівця! Опалубку найкраще відразу виставити по рівню і заливати бетон, вирівнюючи його по її верхньому краю. В цьому випадку ми відразу отримуємо ідеально рівну фундамент по горизонталі і уникнемо подальших проблем з його вирівнюванням.

Тепер необхідно укласти і зв’язати арматуру. Для фундаменту під будинок найкраще використовувати арматуру діаметром не менше 12 мм. Для фундаменту шириною 300 мм і загальною висотою 1 метр, досить буде три пояси арматури по два прута. Якщо арматура виявилася короткою і доводиться додавати ще, то перехлест між собою повинен становити не менше 30 діаметрів діаметра самого прута. Тобто, якщо використовується арматура 12 діаметра, то перехлест повинен становити 12 * 30 = 360 мм. Між собою арматура зв’язується в’язанням дротом.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Перед заливанням бетону необхідно передбачити місця в фундаменті, де залишаться отвори для провітрювання підпілля. Для цих цілей зазвичай використовують азбестоцементні труби. Їх відпилюють в розмір фундаменту і встановлюють всередину опалубки. Для запобігання спливання труб в процесі заливки бетону їх закріплюють цвяхами або саморізами.

Всі підготовчі роботи виконані, можна заливати бетон. У процесі і після заливки необхідно «простукати» опалубку молотком. Це робиться для виходу повітря з бетону. Після заливки верхню частину фундаменту вирівнюють кельмою.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

У літній період опалубку можна знімати через три дні і вже через два тижні зводити стіни будинку з профільованого бруса.

Збірка стін будинку

За час зведення фундаменту, матеріали, а точніше профільований брус вже виготовили на виробництві та доставили на ділянку. Тепер необхідно якомога швидше зібрати коробку будинку і накрити її покрівлею.

Укладаємо на фундамент гідроізоляційний матеріал і вже на нього перший вінець (нижню обв’язку) будинку. Для першого вінця будинку можна використовувати звичайний брус.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Далі процес монтажу схожий зі складанням дитячого конструктора. Брус укладається один на одного і для запобігання зсуву кріпиться між собою дерев’яними або металевими нагелями. Для цього брус необхідно просвердлити і в отриманий отвір вставити нагель.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Таким чином, скріплюється кілька рядів відразу. Між рядами необхідно прокласти утеплювач.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

У кутах брус може з’єднуватися як з залишком, так і без залишку. Цей момент можна вирішити на етапі виробництва бруса, на заводі і замовити найбільш підходящий варіант кутового з’єднання або робити самому. У будь-якому випадку, щоб уникнути втрат тепла, кутове з’єднання повинно бути теплим і робитися по системі шип-паз.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Якщо будинок має два поверхи, то по завершенню будівництва першого на стіни зверху укладаються міжповерхові балки бажано великого перерізу (150 * 150 мм), на відстані не більше 60 см один від одного. Далі процес триває в тому ж порядку, як і при зведенні стін першого поверху.

монтаж даху

Після завершення зведення стін приступають до монтажу кроквяної системи. Найчастіше на заміських будинках роблять двосхилі дахи з кутом нахилу не менше 30 °. Як крокв використовують дошки 150 * 50 мм. Їх збирають в формі літери А і встановлюють на стіни. Спочатку ставляться крайні крокви, між ними натягується орієнтир (міцна нитка), а потім всі інші. До стіни крокви кріпляться за допомогою куточків або цвяхів 300 мм. У випадку з утепленою покрівлею, по кроквах натягують пароізоляційний матеріал, а потім вже облаштовують дерев’яну обрешітку. Між латами і пароізоляцією необхідно залишити вентильований зазор.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Для чого по крокв прибивають контр рейку, а потім саму обрешітку. На таку обрешітку вже можна укладати листовий покрівельний матеріал (профлист, металочерепицю). А для м’якої покрівлі доведеться зробити суцільне підставу з фанери.

Внутрішнє оздоблення

Коробка під дахом, можна переходити через рот майже готового будинку. Початкове завдання &# 8212; зробити підлоги. Для цього на виступаючу частину фундаменту укладаються статеві лаги на відстані 60 см один від одного.

Не варто на них економити і придбати для цих цілей брус 150 * 150. До стіни з одного і з іншого боку прибиваємо дошки 150 * 50 мм, і облаштовуємо чорнову підлогу.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Між балками укладаємо пароізоляційний матеріал, а потім утеплювач. Зверху утеплювач вкриваємо пароізоляційним матеріалом, забезпечуємо вентильований зазор і укладаємо статеву дошку. Зазор отримуємо шляхом набивання бруска на лаги. Таким же чином відбувається і утеплення міжповерхових перекриттів.

Будинок з профільованого бруса своїми руками буде давати усадку. З цього все оздоблювальні роботи, крім описаних ваше, необхідно проводити тільки після повної усадки.

Будинок з профільованого бруса своїми руками

Залежно від товщини обраного бруса залежать подальші витрати на його опалення та ступінь його подальшого утеплення. Профільований брус проводиться строганим і не вимагає додаткової обробки крім обробки антисептиком і фарбування.

Короткий опис статті: Будівництво будинку з профільованого бруса своїми руками, будівництво будинку з профільованого бруса своїми руками

Джерело: Будинок з профільованого бруса своїми руками

Також ви можете прочитати

No Comments

Leave a Reply